Zdrowe i zadbane paznokcie stanowią ozdobę dla całej dłoni. Umieszczenie na nich kolorowego lakieru czy ciekawego wzoru może przykuwać uwagę na równi z biżuterią, a co ważne, paznokcie wbrew pozorom nie umykają męskiej uwadze i jak się okazuje, potrafią oni docenić ich kształt i kolor. Płytka paznokcia może zatem stanowić ważny element całej aparycji, dlatego warto zadbać o to, aby wyglądała estetycznie. Rewolucją w malowaniu paznokci jest manicure hybrydyowy. Poznaj jego zalety i sprawdź, jak go wykonać.


Manicure hybrydowy – na czym polega jego przewaga?

Malowanie paznokci tradycyjnym lakierem ma jedną podstawową wadę, która stała się bolączką wielu kobiet. Jest nią zdecydowanie niska trwałość lakieru, który utrzymuje się na płytce paznokcia zaledwie kilka dni, a i to zależy od jej kondycji i naturalnych predyspozycji. Bywają również takie przypadki, w których lakier schodzi z paznokcia nawet po jednym dniu. Nie jest on również odporny na czynniki, takie jak gorąca woda czy detergenty, zatem panie, które często wykonywały prace domowe, musiały malować paznokcie codziennie lub całkowicie zrezygnować z lakieru. Odpowiedzią na ten problem jest zastosowanie lakieru hybrydowego, który stanowi mieszankę tradycyjnego lakieru do paznokci z żelem, dzięki któremu jest trwalszy.

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Przygotowanie płytki paznokcia do wykonania manicure’u hybrydowego jest takie samo, jak w przypadku malowania paznokci tradycyjną metodą. Zaczyna się od wycięcia skórek, odtłuszczenia płytki, a także wypiłowania paznokci, aby nadać im odpowiedni kształt. Następnie należy wypolerować płytkę – to konieczne, aby lakier utrzymał się na niej przez dłuższy czas. Po tym kroku na paznokcie nakłada się specjalną przezroczystą bazę, która ma za zadanie chronić płytkę, a także wpływać na trwałość lakieru. Następnie umieszcza się dwie lub więcej warstw lakieru hybrydowego, w zależności od efektu, jaki ma zostać osiągnięty. Na koniec stosuje się także warstwę przezroczystego preparatu. Zasadniczą różnicą w malowaniu paznokci tą metodą jest stosowanie lampy ze światłem ultrafioletowym. Do specjalnego urządzenia emitującego światło UV należy wkładać dłoń, po nałożeniu każdej z warstw, żeby dobrze ją utrwalić. Aby cały manicure był poprawnie zrobiony, zapewniając dobrą trwałość, a także bezpieczeństwo płytki, powinien być wykonany przez doświadczoną osobę z użyciem odpowiedniej jakości sprzętu i lakierów.  Manicure hybrydowy znajduje się w ofercie kliniki Anlaya Day SPA, gdzie można wykonać go bezpiecznie i profesjonalnie.

Dlaczego warto zrobić hybrydy?

Manicure wykonany tą metodą pozwala osiągnąć naturalny efekt ze zdrowym połyskiem płytki. Lakier hybrydowy jest odporny na działanie różnych czynników związanych z życiem codziennym, takich jak gorąca woda, detergenty czy kosmetyki. Dodatkowo, utwierdzone przez lampę warstwy zapewniają odpowiednią twardość paznokcia, który staje się o wiele bardziej odporny na łamanie i rozdwajanie. Jest to zatem korzystna metoda dla osób, które chciałaby zapuścić paznokcie. Lakier utrzymuje się na płytce około 3 tygodni.

Bezpieczne zdejmowanie hybrydy

Manicure hybrydowy wykonany poprawnie z użyciem preparatów dobrej jakości nie wpływa w żaden sposób na stan płytki paznokcia, pod warunkiem, że zostanie on również usunięty w odpowiedni sposób. Próba samodzielnego zdejmowania hybrydy lub powierzanie wykonania tej czynności nieodpowiednim osobom zwykle kończy się porysowanymi paznokciami. Aby uniknąć zniszczenia płytki, lakier najlepiej usunąć w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Bezpieczne usuwanie lakieru hybrydowego można wykonać w klinice Anlaya Day Spa.