Podstawą makijażu twarzy jest wyrównanie kolorytu skóry i zakrycie niedoskonałości. Sprawia to, że cera staje się doskonałym tłem dla oczu oraz ust, które dzięki nieskazitelnej skórze wyglądają świetnie. Nieraz nawet samo nałożenie na twarz podkładu daje świetny efekt i dla naturalnego efektu nie trzeba już nic więcej. Bywa jednak, że tego typu produkt jest za ciężki, szczególnie gdy nie trzeba przykrywać niedoskonałości, a na dworze panuje wysoka temperatura. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się lżejszy kosmetyk do makijażu. Garnier – krem BB to rozwiązanie dla tych, którzy lubią lżejsze produkty i naturalny efekt na twarzy, a ponadto nie chcą stosować kilku kosmetyków, woląc mieć wszystko w jednym. Co to takiego krem BB i dlaczego warto używać go jako zamiennika tradycyjnych fluidów?

Garnier krem BB – naturalny efekt makijażu bez efektu maski

Produkt od Garnier, krem BB to kosmetyk, który łączy w sobie działanie kremu oraz fluidu, pielęgnując i jednocześnie wyrównując koloryt skóry. W ofercie Garnier znaleźć można kilka rodzajów kremów dostosowanych do potrzeb różnych typów cery:

  • krem do cery wrażliwej
  • krem do cery normalnej
  • krem do cery tłustej
  • krem do cery dojrzałej przeciw zmarszczkom

Każdy krem dostępny jest w dwóch odcieniach: dla skóry jasnej oraz śniadej. Kolory te dopasowują się do naturalnego kolorytu cery, dzięki czemu każda osoba może dobrać odpowiedni dla siebie krem BB. Garnier zadbał także o posiadaczki bardzo jasnej cery – znajdą one produkt dobrany do ich potrzeb, w ofercie jest bowiem również wersja dostosowana do porcelanowej karnacji.

Czym jest krem BB i na czym polega jego fenomen?

BB krem, czyli beauty balm lub inaczej blemish balm, to inaczej balsam na niedoskonałości. Stanowi mieszankę produktów do twarzy takich jak podkład, korektor oraz krem nawilżający. Jeden kosmetyk może zastąpić kilka produktów upiększających i pielęgnacyjnych, maskując niedoskonałości, wyrównując koloryt cery oraz nawilżać ją. Często w składzie znajduje się również filtr UV, który chroni przed słońcem, co sprawia, że stosowanie oddzielnego kremu tego typu nie jest już konieczne.

Skąd wziął się krem BB?

Choć moda na tego typu kosmetyki rozpoczęła się stosunkowo niedawno, formuła kremu opracowana została już w latach 60. XX wieku przez niemiecką dermatolog. Początkowo produkt stosowano głównie do łagodzenia podrażnień oraz przyspieszania gojenia ran i kamuflowania zaczerwienień, które pojawiały się po zabiegach z wykorzystaniem lasera. W latach 80. XX wieku formuła BB kremu zyskała ogromną popularność w Azji. Dzięki niemu Azjatki mogły sprawić, że ich cera była bliższa panującemu na kontynencie ideałowi piękna: gładka, porcelana i nieskazitelna. Od tamtej pory tego rodzaju kosmetyki nieprzerwanie cieszą się w regionie uznaniem i są często stosowane. Stamtąd przywędrowały do Europy i coraz częściej można spotkać je w tym rejonie świata – coraz więcej firm wprowadza je do swojej oferty, czego przykładem jest Garnier i krem BB wprowadzony przez firmę na rynek.

Czym różni się BB krem od podkładu?

  • krycie

BB krem, ze względu na to, że jest mieszanką kremu nawilżającego oraz produktu koloryzującego, ma mniejsze krycie niż fluid. Nadaje się do ujednolicenia kolorytu i zakrycia niewielkich niedoskonałości, jednak by zakamuflować większe problemy skórne, warto sięgnąć po korektor.

  • filtr UV

Tradycyjny fluid nie zawsze ma w składzie filtry przeciwsłoneczne, a jeśli ma – nie są one wysokie. By ochronić się przed promieniowaniem, trzeba więc zaopatrzyć się w dodatkowy produkt. Dobry krem BB jest natomiast wyposażony w filtr UV.