Utrata jędrności skóry, a także pojawiające się na niej zmarszczki to oznaki starzenia, z którymi niełatwo jest nam się pogodzić. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna, dzięki nowoczesnym zabiegom, potrafią jednak skutecznie odmłodzić nasze ciało. Ostatnio bardzo popularną metodą, która pomaga osiągnąć efekt liftingu są Nici Spring Thread. Poznajmy ich zastosowanie.

Nici Spring Thread – lifting bez skalpela

Nici Spring Thread to elastyczne nici o białej barwie, przeznaczone do zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Produkowane są we Francji, ale dostępne także w Polsce – wykorzystuje je m.in. Centrum Medyczne Bieńkowski w Bydgoszczy. Wykonane są z medycznego poliestru i silikonu. Materiały te charakteryzują się biozgodnością, dzięki czemu nie stanowią żadnego zagrożenia dla organizmu. Nici Spring Thread umożliwiają precyzyjne wykonanie liftingu twarzy, szyi, a także innych części ciała (piersi, nogi, brzuch, ręce, pośladki).

Działanie Nici Spring Thread – zadbaj o młody wygląd

Nici Spring Thread są bezpieczne, elastyczne i trwałe. Pozwalają na wykonanie efektywnej korekty ciała bez użycia skalpela. Nie pozostawiają widocznych blizn oraz nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji. Nici są niewidoczne, elastyczne oraz niewyczuwalne po założeniu. Stanowią świetną alternatywę dla pacjentów, którzy nie chcą zdecydować się na tradycyjną operację plastyczną. Specjaliści z Kliniki Chirurgii Plastycznej w Bydgoszczy zaznaczają jednak, że nici nie wypełniają zmarszczek mimicznych, ale sprawiają, że skóra staje się naturalnie napięta i odmłodzona. Nici Spring Thread podnoszą opadające tkanki, a dodatkowo pobudzają organizm do produkcji kolagenu. Można zastosować je u osób, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia, jak i tych, których skóra już widocznie utraciła swoją sprężystość.

Nici Spring Thread – jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem zawsze odbywa się konsultacja z lekarzem, który przeprowadza wywiad z pacjentem oraz indywidualnie podchodzi do jego potrzeb. Nić Spring Thread wprowadza się pod powierzchnię skóry przy pomocy specjalnych igieł. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe, dlatego jest on w pełni bezbolesny. Okres rekonwalescencji po założeniu nici jest bardzo krótki i nie wymaga pozostania w szpitalu. Dzięki materiałowi, z jakiego są wykonane pozwalają wykluczyć wystąpienie skutków ubocznych.

Nici liftingujące – efekty

Nici Spring Thread zwiększają dynamikę tkanek i stabilizują je. Skóra w miejscach, gdzie wprowadzono nić, staje się napięta oraz wyraźnie odmłodzona. Efekt liftingu jest bardzo naturalny i widoczny zaraz po zabiegu. Poprawa kondycji skóry utrzymuje się nawet do kilku lat, a także nie ulega w tym czasie pogorszeniu.

Miejsca, w których można stosować Nici Spring Thread

  • twarz (brwi, podbródek, policzki)
  • szyja
  • brzuch
  • nogi
  • piersi
  • ręce
  • pośladki

Nici Spring Thread to innowacyjny sposób na osiągnięcie efektu liftingu bez użycia skalpela. Są bezpieczne dla pacjentów i pozwalają wyraźnie odmłodzić twarz oraz inne części ciała. Nici liftingujące przywracają skórze jędrność i piękny wygląd bez konieczności chirurgicznego cięcia.

Inną popularną metodą wygładzania twarzy jest wstrzykiwanie toksyny botulinowej. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat tej metody sprawdź informacje na stronie śląskiej kliniki nicer.pl – botox częstochowa.