Olejowanie włosów stało się popularnym trendem w pielęgnacji włosów. I nic w tym dziwnego oleje zawierają bowiem wiele składników odżywczych, które działają na pasma wzmacniająco, nawilżająco i regenerująco. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku zniszczonych włosów, które potrzebują szczególnej opieki i mocnego odżywienia. Na fali popularności olejów powstało wiele produktów z tymi substancjami w składzie. Olejek Garnier – Oil Repair 3, Cudowny Olejek ma ich w składzie aż dwa. Połączenie olejku arganowego oraz z nasion kamelii pozwoliło stworzyć skuteczny i odżywczy produkt, który wzmocni i ochroni pasma.

Olejek Garnier – skład i działanie

Olej na włosy od Garnier łączy w sobie dwa olejki: arganowy oraz  nasion kamelii. Olejek arganowy znany jest ze swych odżywczych oraz nawilżających właściwości i może pwrzywrócić doskonała kondycję zniszczonym włosom. Olej z nasion kamelii jest stosowany od lat przez Japonki. Ma on właściwości odżywiające, wzmacniające i wygładzające oraz ułatwia rozczesywanie włosów.

Dzięki połączeniu dwóch olejków, produkt od Garnier:

 • wzmacnia włosy po same końce
 • regeneruje zniszczone włosy i nadaje im zdrowy wyglad
 • odżywia pasma i nawilża je dogłębnie
 • nadaje kosmykom blask
 • zmiękcza włosy, uelastycznia, tym samym minimalizując ryzyko plątania i ułatwiając rozczesywanie
 • ochrania pasma przed działaniem czynników zewnętrznych
 • nie obciążą włosów

Jak używać olejku do włosów?

Olej na włosy można nakładać na kilka sposób, a wszystko zależy od tego, czego potrzebują pasma oraz od wygody.

 • olejek można nanieść na pasma w każdym momencie w ciągu dnia przed szczotkowaniem. Odświeży to wygląd fryzury, nada blask oraz wygładzi odstające kosmyki. Ułatwi również rozczesywanie. Niewielka ilość naniesiona na długość włosów zapewni piękny wygląd pasm i nie obciąży ich.
 • po umyciu włosów. Warto użyć olejku jako odżywki bez spłukiwania i nanieść go na całe włosy, zaczynając od wysokości ucha. Można to zrobić przed suszeniem, dzięki czemu produkt ochroni pasma przed wysoką temperaturą.
 • Można nanieść olej jedynie na końcówki w celu ochrony przed rozdwajaniem, szczególnie jeśli masz suche i łamliwe końce.
 • Innym sposobem jest olejowanie włosów. Zapewnia to kompleksową pielęgnację włosów i mocne odżywienie. Wilgotne włosy należy pokryć olejkiem i pozostawić go na godzinę. Po tym czasie zmyć i zastosować odżywkę. Pasma będą odżywione, nawilżone i miękkie.

Jak odżywić włosy zniszczone?

Najlepszym sposobem na odżywienie pasm, które są suche i zniszczone, jest kompleksowa pielęgnacja. Warto w takim wypadku skompletować serię kosmetyków, począwszy od szamponu, poprzez odżywke oraz maskę. Najlepiej, by były z jednej serii, co pozwoli składnikom odżywczym zadziałać bardziej intensywnie na pasma. Odżywkę należy stosować po każdym myciu, natomiast maskę co najmniej raz w tygodniu. Warto tę podstawową kurację uzupełnić o olejek Garnier, który można stosować zarówno jako serum na końcówki, jak i uzupełnienie odżywki oraz maski podczas olejowania włosów.