Nie jest tajemnicą, że dziś depilacja laserowa jest jednym z chętniej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Nadmierne owłosienie u kobiet na nogach czy pod pachami już dawno jest passé, ale współcześnie trend gładkiego ciała rozwija się również u mężczyzn, którzy coraz częściej decydują się na epilację laserową. Jednym z popularniejszych laserów do depilacji jest urządzenie Vectus, które ma wiele niezaprzeczalnych zalet. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie, którzy dysponują laserem Vectus, postanowiliśmy przedstawić najważniejsze informacje na temat tego urządzenia. Zobaczcie, jak wygląda zabieg depilacji laserowej przy pomocy lasera do depilacji Vectus!

Laserem Vectus usuniesz owłosienie z każdej części ciała

Przy pomocy lasera Vectus jesteśmy w stanie pozbyć się nadmiernego owłosienia z każdej części ciała, w której nam ono przeszkadza. Panie najczęściej decydują się na depilację laserową nóg, pach, wąsika czy okolic intymnych, podczas gdy u panów epilacja odbywa się głównie w okolicy klatki piersiowej, ramion czy pleców. W tym przypadku nie ma też znaczenia kolor skóry i włosów pacjenta – przy pomocy lasera Vectus możemy usuwać nawet najjaśniejsze i rude włosy ze skóry o każdym kolorycie, co stanowiło prawdziwe wyzwanie dla starszych systemów laserowych.

To przede wszystkim zasługa innowacyjnej technologii Skintel, w którą został wyposażony laser Vectus. Dzięki niej skóra ma zapewnione odpowiednie bezpieczeństwo i ochronę przed poparzeniem na każdym etapie zabiegu i w każdym, nawet najdelikatniejszym miejscu na ciele. Niezwykły potencjał drzemiący w technologii Skintel polega na wbudowaniu w laser inteligentnego czytnika pomiaru melaniny w skórze pacjenta, dzięki czemu możliwe jest optymalne dostosowanie parametrów zabiegu tak, aby był on dla niego jak najbardziej efektywny, bezpieczny i komfortowy.

Laserowe usuwanie owłosienia – co z bólem?

Laser Vectus to jedno z mniej bolesnych urządzeń wykorzystywanych przy usuwaniu owłosienia. Urządzenie to zostało stworzone nie tylko z myślą o bezpieczeństwie, lecz także wysokim komforcie dla pacjenta, czego efektem jest zastosowany w laserze system chłodzący Advanced Contact Cooling. System ten błyskawicznie koi fragment skóry poddawany działaniu światła laserowego, dzięki czemu wszelkie dolegliwości bólowe podczas zabiegu zostają zmniejszone do minimum. Oczywiście, trzeba też wziąć pod uwagę indywidualną wrażliwość na ból każdego pacjenta, co sprawia, że podczas gdy dla jednych zabieg może okazać się całkowicie bezbolesny, dla drugich może być trudny do zniesienia. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie dysponują jednak odpowiednimi rozwiązaniami na ból podczas depilacji laserowej. Wrażliwym pacjentom oferują specjalne, miejscowe znieczulenie i dodatkowe chłodzenie skóry lub depilację innym laserem – Motus AX Deka, który charakteryzuje całkowita bezbolesność. Laser Motus sprawdza się idealnie przede wszystkim przy depilacji najdelikatniejszych miejsc na ciele, np. depilacji bikini, wąsika czy miejsc intymnych.

Epilacja laserowa Vectus – jak często?

Dla uzyskania jak najbardziej optymalnych efektów depilacji laserowej niezbędne jest przeprowadzenie około 3-4 sesji zabiegowych w odstępach kilkutygodniowych. Dokładna ilość zabiegów zależy w tym przypadku przede wszystkim od miejsca, w którym jest wykonywana depilacja laserowa – owłosienie na naszym ciele rośnie bardzo nierównomiernie, zaś podczas jednego zabiegu możliwe jest usunięcie ok. 30% włosów. Konieczność kilkukrotnego powtarzania zabiegów to i tak niewielka cena za możliwość trwałego usunięcia włosów z wybranych części ciała.

Kliknij, po więcej informacji na temat: depilacji laserowej urządzeniem Vectus w warszawskiej Klinice Miracki.