Jedną z podstawowych oznak starzenia jest spadek liczby włókien kolagenowych. Ich ilość zaczyna maleć już w okolicach 20 roku życia, a wraz z upływem lat – proces ten przybiera na sile.  Obwisła skóra w połączeniu ze zmarszczkami mimicznymi, bruzdami i rozszerzonymi porami sprawia, że wyglądamy starzej dużo niż w rzeczywistości. Jeszcze do niedawna, każdy z tych problemów wymagał oddzielnych zabiegów. Jednak istnieje sposób, który pozbywa się wszystkich oznak starzenia jednocześnie. Tak właśnie działa termolifting mikroigłowy. Wykorzystując moc fal radiowych i wysoką temperaturę, termolifting RF ujędrnia skórę, usuwa cellulit i redukuje zmarszczki. Dowiedz się na czym polega wyjątkowość tej metody.

Na czym polega termolifting mikroigłowy?

W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu, termolifting nie wymaga użycia skalpela ani innych inwazyjnych narzędzi. Do zabiegu używany jest aparat Infini, który nagrzewa objętościowo skórę pod jej powierzchnią. Impulsy pola fal radiowych są przekazywane za pomocą niezwykle cienkich mikroigieł, które wnikają pod skórę i zwiększają temperaturę tkanek. Wytworzone ciepło stymuluje produkcję kolagenu, co sprawia że skóra odzyskuje dawną jędrność i elastyczność. Przebieg termoliftingu Infini można streścić w kilku punktach:

 1. Skóra pacjenta zostaje  znieczulona specjalnym żelem Emla. Dzięki temu, zabieg przebiega w komfortowych warunkach i nie wywołuje bólu.
 2. Specjalista zbliża aparat Infini do skóry pacjenta i wykonuje błyskawiczne i precyzyjne nakłucia skóry. Podczas jednego zabiegu, wykonuje się od 1 do 4 powtórzeń termoliftingu na danym obszarze ciała. Głębokość wnikania mikroigieł jest dostosowana do grubości skóry na danej partii oraz celu zabiegu.
 3. Po zakończonym termoliftingu, skóra jest nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Trwa to zwykle kilkanaście minut.
 4. Okres rekonwalescencji jest niezwykle krótki. Już następnego dnia po zabiegu można wrócić do zwykłych zajęć.

Już pierwszy termolifting przynosi wyraźną poprawę wyglądu skóry. Nasi eksperci rekomendują jednak wykonanie całej kuracji, która obejmuje ok. 2-4 zabiegi. Pozwala to na osiągnięcie najbardziej spektakularnych rezultatów.

Kiedy warto stosować termolifting twarzy i ciała?

Specjaliści z kliniki dr Tazbir wykorzystują termolifting RF do rozwiązywania różnorodnych dolegliwości, dotykających pacjentów. Zabieg przynosi znakomite rezultaty w przypadku takich problemów, jak:

 • zmarszczki mimiczne oraz bruzdy na twarzy
 • brak jędrności i elastyczności skóry twarzy i/lub ciała
 • cellulit w różnych obszarach ciała
 • blizny i rozstępy
 • rozszerzone pory skóry
 • nadpotliwość pach

Termolifting RF sprawdza się też świetnie jako profilaktyka ochrony skóry twarzy i ciała przed oznakami starzenia. Wykonywany regularnie, pobudza produkcję kolagenu, przez co zapobiega powstawaniu zmarszczek i utracie napięcia skóry. Oddala także ryzyko powstania skórki pomarańczowej. Zabieg ten jest również często wybierany przez kobiety, których figura straciła swój kształt na skutek porodu. Ciąża często przyczynia się do utraty elastyczności skóry oraz pojawiania się rozstępów i cellulitu. Termolifting radzi sobie świetnie ze wszystkimi tymi problemami. Z jego wykonaniem trzeba jednak poczekać do zakończenia karmienia.

Termolifting falami radiowymi – przeciwwskazania

Jak każdy zabieg medycyny estetycznej, termolifting posiada krótką listę przeciwwskazań:

 • ciąża i laktacja
 • otwarte rany, infekcje i stany zapalne skóry
 • nowotwory
 • rozrusznik serca
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • skłonność do bliznowców

Zainteresował cię termolifting mikroigłowy? Umów się na konsultację w Klinice dr Tazbir w Łodzi!