Proste rzeczy przynoszą nam najwięcej radości. Chcemy mieć doskonałą prezencję i czuć się dobrze, zwłaszcza kiedy się uśmiechamy. To dlatego, tak ważny jest wygląd zębów. Są sytuacje, w których niedoskonałości w uzębieniu, potrafią kompletnie zepsuć nam nastrój i przyczynić się do braku otwartości w kontaktach z innymi. Jeśli więc jesteś osobą, która chciałaby zmienić na lepsze swoją aparycję, sprawdź cztery nowoczesne technologie, jakimi dysponuje współczesna stomatologia i wykorzystaj je po to, żeby mieć wspaniały, olśniewający uśmiech!

CEREC – system do błyskawicznej odbudowy zębów

Jedną z nowoczesnych metod na uzyskanie idealnego wyglądu uzębienia jest komputerowy system CEREC. Służy on do projektowania i tworzenia błyskawicznych uzupełnień protetycznych, takich jak licówki, korony, mosty, protezy, a także wypełnień typu onlay, inlay czy overlay. Obecnie stomatologia korzysta z tego narzędzia, żeby w ekspresowym tempie przygotować perfekcyjne, pełnoceramiczne odbudowy. Jak informują eksperci z ORTOFAN Clinic w Warszawie, CEREC to doskonały sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu w ciągu jednej wizyty. Pacjenci mogą więc liczyć na spełnienie swoich marzeń w zaledwie jeden dzień, a ich zęby stają się powodem codziennej dumy, zamiast wstydu!

Piezochirurgia – przyspieszenie leczenia ortodontycznego

Kolejną technologią, zasługującą na uwagę, która pomaga w uzyskaniu nienagannego uśmiechu, jest piezochirurgia. Technika ta, oparta na wykorzystaniu drgań piezoelektrycznych, polega na delikatnym mikrocięciu kości, bez uszkadzania tkanek miękkich i krwawienia. Aktualnie stomatologia stosuje tę technologię celem przyspieszenia leczenia ortodontycznego, a także w implantologii, chirurgii szczękowo-twarzowej, stomatologicznej oraz periodontologii. Co ciekawe, osoby, które noszą aparaty ortodontyczne, dzięki zabiegowi Piezocision, czyli dekortykacji przyzębia za pomocą urządzenia Piezotome, przyspieszają proces korekcji wad uzębienia nawet czterokrotnie, w stosunku do tradycyjnego leczenia ortodontycznego!

Tomografia CBCT – precyzyjna diagnostyka 3D

Inną technologią, którą wykorzystuje stomatologia jest CBCT, czyli tomografia wiązki stożkowej. Urządzenie umożliwia precyzyjną, trójwymiarową diagnostykę. To jedno badanie zastępuje zdjęcia zębowe, panoramiczne, zgryzowe, cefalometryczne, a także stawu skroniowo-żuchwowego. Nowoczesny sprzęt znajduje zastosowanie w ortodoncji, endodoncji, periodontologii, implantologii, chirurgii twarzowo-czaszkowej oraz stomatologicznej, a także laryngologii.

DSD – cyfrowe projektowanie uśmiechu

Stomatologia korzysta również z metody Digital Smile Design, w skrócie DSD, która oznacza cyfrowe projektowanie uśmiechu. Technika ta pomaga zaplanować leczenie uzębienia, poprzez zastosowanie systemu CAD/CAM, rejestrującego wygląd zębów pacjenta i stworzenia wizualizacji wymarzonego, poprawionego uśmiechu. Dzięki DSD można zobaczyć swoje zęby przed i po leczeniu, aktywnie uczestniczyć w procesie planowania ich korekcji, a także omówić z lekarzem drogę do poprawy własnego wizerunku uśmiechu. Cyfrowe projektowanie uśmiechu to wspaniałe narzędzie do komunikacji pacjenta z lekarzem i tor do spełnienia oczekiwania wobec swojego, nowego wyglądu. Technika Digital Smile Design umożliwia realne zobaczenia projektu przyszłych zębów i dyskusję ze specjalistą, na temat sposobu uzyskania upragnionych rezultatów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych technologiach stomatologicznych, zajrzyj na stronę ORTOFAN Clinic.