Cera wrażliwa jest utrapieniem wielu kobiet, które muszą zwracać szczególną uwagę na kosmetyki, jakich używają, ponieważ każdy ich składnik może je mocno uczulić. Ostre reakcje na nieodpowiednie kosmetyki powodują podrażnienia oraz zaczerwienienia na skórze. Stymulują również pojawienie się większego łojotoku, który służy do ochrony warstwy hydrolipidowej naskórka, przez co zatykają się pory i tworzą liczne wypryski. Aby obronić cerę przez tego typu reakcją, należy stosować delikatną i najlepiej naturalną pielęgnację twarzy.

Czym charakteryzuje się skóra wrażliwa?

Cera wrażliwa jest jedną z najbardziej problematycznych i najtrudniejszą do pielęgnacji z wszystkich typów cer. Charakteryzuje się ona zazwyczaj suchą i atopową skórą, bądź odwrotnie – nadmiernie tłustą lub mieszaną. Jest skłonna do wielu reakcji alergicznych nawet na najmniej uczulający składnik, zaczerwienień oraz pękających naczynek. Nie jest odporna na czynniki drażniące mogące występować w kosmetykach. Aby odpowiednio zająć się pielęgnacją wrażliwej skóry, warto skorzystać z porady wyspecjalizowanych kosmetologów lub lekarza o specjalności dermatologicznej. Należy także zacząć używać delikatnych produktów oczyszczających i nawilżających.

Naturalna pielęgnacja i oczyszczanie cery wrażliwej

Aby zacząć precyzyjnie oczyszczać delikatną skórę, warto skorzystać z kosmetyków posiadających najprostszy i najkrótszy skład. Najlepszym wyborem do pielęgnacji twarzy są naturalne mydła, możesz je znaleźć na ekobieca.pl. Nie posiadają one żadnych chemicznych składników, w tym parabenów, SLS-ów oraz alkoholu. Są one również bardzo praktyczne, ponieważ możemy stosować je nie tylko do twarzy, ale także do całego ciała. Najlepszym sposobem dobrania naturalnego mydła do swojej wrażliwej skóry, będzie metoda prób i błędów, jednakże te najbardziej polecane i skuteczne to mydła siarkowe, aleppo, nagietkowe lub rycynowe. Dzięki ich naturalnym składom dokładnie oczyścimy i uspokoimy skórę, a także przygotujemy ją do kolejnych procesów pielęgnacyjnych.

Krem dla wrażliwej cery

Wrażliwa skóra twarzy wymaga odpowiedniego oczyszczenia, ale również nawilżenia,  aby ph skóry mogło się wyrównać, a warstwa hydrolipidowa, która chroni ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi – wróciła do normy. Delikatna skóra jest skłonna do szybszego pojawiania się różnego typu podrażnień wywołanych przesuszeniem i naruszeniem naskórka, przez co nawilżenie odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Kupując kremy do wrażliwej skóry twarzy, należy zwracać ogromną uwagę na ich pozbawiony czynników uczulających oraz najlepiej naturalny skład. Kremy do cery wrażliwej nie powinny posiadać żadnych mocnych zapachów, a także barwników. W takim wypadku warto zasięgnąć porady osoby, która posiada wysoką wiedzę na temat jej pielęgnacji i doradzi produkty, które będą zawierać składniki kojące, przeciw atopowe, mocno nawilżające i niezapychające porów skóry.

Makijaż oraz demakijaż cery wrażliwej

Makijaż dla cery wrażliwej jest bardzo problematyczną kwestią, ponieważ każdy kolorowy i zapachowy produkt może ją mocno podrażnić. Należy zatem używać wysokiej jakości kolorowych kosmetyków przebadanych dermatologicznie skierowanych dla alergików i osób o delikatnej skórze. Najlepiej, jeśli krem bb bądź fluid posiadać będzie odpowiednio wysoki filtr zabezpieczający ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W kwestii demakijażu również należy kierować się produktami o naturalnym i krótkim składzie dla wrażliwej skórzy twarzy. Powinny one posiadać składniki nawilżające, oczyszczające, kojące oraz zabezpieczające przed kolejnym krokiem oczyszczania cery. Pamiętajmy jednak, iż demakijaż jest pierwszym krokiem pielęgnacji. Niezmywanie makijażu jest przyczyną powstania wielu niedoskonałości, alergii lub innych nieestetycznych defektów skóry.

Aby dowiedzieć się, jak dbać o wrażliwą skórę i znaleźć dla siebie odpowiednie kosmetyki do naturalnej pielęgnacji twarzy, odwiedź drogerię ekobieca.pl.