Zwykły masaż już Ci nie wystarczy? Umów się na nowoczesny masaż podciśnieniowy lub połączony z nakłuwaniem. Ale najpierw o nich przeczytaj.

W indyjskiej ajurwedzie wiedza o masażach zaczęła być stosowana już kilka tysięcy lat temu. Równie głęboko sięgają korzenie masażu chińskiego czy japońskiego. Wiadomo na pewno, że masaż poprawia nastrój i relaksuje. Poprawia postawę, ogólny wygląd skóry i niweluje napięcie mięśni. A co stanie się, jeśli taki zwyczajny masaż będzie przeprowadzany z wielką siłą za pomocą głowicy endermologicznej pod ciśnieniem? Warto wiedzieć, jakie zalety ma ten i inne rodzaje nowoczesnych masaży.

Endermologia czyli masaż pod ciśnieniem

W przeciwieństwie do zwyczajnego masażu, endermologiczny może przeprowadzić tylko wykwalifikowana osoba w specjalnie wyposażonym gabinecie. Chodzi głównie o sprzęt. Na rynku wiele jest podróbek czy przestarzałych urządzeń. W najlepszym razie po ich zastosowaniu efekty będą niewielkie. W gorszym – mogą być zbyt inwazyjne, co poskutkuje obrzękiem, poparzeniem czy uszkodzeniem skóry. Warto szukać więc gabinetów, które mają nowoczesne aparaty, jak Klinika Miracki w Warszawie. To tu odbyła się ogólnopolska premiera maszyny do endermologii LPG Alliance. Jej głowica łączy działanie:

  • antycellulitowe,
  • ujędrniające,
  • wyszczuplające.

Dzięki temu zabieg będzie świetnym prezentem dla młodej mamy czy kogoś, kto chce w przyjemny sposób o siebie zadbać – słyszymy w Klinice Miracki.

Na czym polega siła endermologii?

Opinie o zabiegu są w większości bardzo pozytywne. Wiąże się to z faktem, że pacjent może w jego trakcie leżeć i się zrelaksować. Tym różni się ta metoda od innych, które jak liposukcja mogą być nawet bolesne. Efekty endermologii widać od razu po zabiegu. Będzie to więc idealny wybór również dla osób o niskim progu bólu, a także tych, które dopiero po raz pierwszy trafiły do gabinetu medycyny estetycznej. – Już jeden zabieg przynosi poprawę samopoczucia i widoczne wygładzenie skóry. Oczywiście do osiągnięcia trwałych efektów warto umówić się na serię 5-10 zabiegów na przestrzeni nawet pół roku. – podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, gdzie takie pakiety endermologii są chętnie wybieranym prezentem.

Dla kogo endermologia i inne nowoczesne masaże?

Wśród wskazań do endermologii warto wymienić:

  • wiotką skórę,
  • cellulit,
  • uporczywą tkankę tłuszczową,
  • stres,
  • rozstępy.

Dla tych, którzy wcale nie są aktywni, taki masaż może być bodźcem do zmiany trybu życia. Szczególnie, gdy po serii zabiegów pojawią się wyraźne efekty. Endermologia podoba się jednak również osobom, które już są na diecie lub są aktywne. Zdarza się, że równomiernie chudnie całe ciało, poza np. brzuchem, podbródkiem czy ramionami. Wówczas można zniwelować taką dysproporcję właśnie za pomocą nowoczesnych masaży. Endermologia jest tylko jednym z nich.

Co poza endermologią?

W Warszawie i innych polskich miastach można umówić się też na inne nowoczesne zabiegi oparte na masażu tkanek. Warto wspomnieć też o falach radiowych. One również bezboleśnie wnikają w skórę i rozbijają znajdujące się tam nierówności. Można tu jeszcze wymienić inne metody, które nie są wprawdzie nowoczesne, ale w polskich gabinetach odnowy dostępne od niedawna. Sporo mówi się ostatnio o japońskim masażu twarzy, który ma usuwać blokady i przykurcze mięśni, które powstają naturalnie wraz z upływem lat. Dzięki temu skóra wygładza się trwalej niż po zastosowaniu nawet najlepszych kosmetyków. Na fali mody na słowiańszczyznę pojawiły się też gabinety oferujące słowiański masaż brzucha. Ma on polegać na dogłębnym rozluźnieniu narządów wewnętrznych, a przez to poprawiać trawienie czy zapobiegać groźnym chorobom. Przy okazji można też liczyć na gładszą skórę.

Informacji o alternatywnych formach masażu warto szukać w gabinetach medycyny naturalnej. Jeśli chodzi o endermologię, o efektach i cenach można przeczytać na: www.klinikamiracki.pl.