Marzeniem każdej kobiety jest piękna i nieskazitelna sylwetka. Naturalne procesy zachodzące w naszym organizmie w trakcie dojrzewania czy na skutek starzenia się uniemożliwiają nam jednak zachowanie idealnego ciała. Aby zachować odpowiednie rozmiary oraz elastyczność i jędrność skóry, stosujemy różnego rodzaju kremy, balsamy, olejki oraz inne kosmetyki oferowane przez drogerie, trzymamy się restrykcyjnych diet i spędzamy godziny na siłowni.

Alternatywą dla takiego “konwencjonalnego” modelowania sylwetki są zabiegi chirurgii plastycznej, które jednak zazwyczaj wiążą się ze znaczną ingerencją w ciało i użyciem skalpela. W związku z tym coraz większą popularnością zaczynają się cieszyć bezinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej, które wykorzystując nowoczesne technologie takie jak laser, fala akustyczna, czy karboksyterapia, eliminują konieczność użycia skalpela. Jedną z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych metod w liftingu ciała jest technologia HIFU, czyli High-Intensity Focused Ultrasound. Polega ona na wykorzystaniu fali skoncentrowanych ultradźwięków do ujędrniania skóry i modelowania sylwetki. Sprawdź, na czym polega metoda HIFU, jak wygląda zabieg z jej wykorzystaniem i kto może się jej poddać.

Metoda HIFU – lifting skóry falą ultradźwiękową

Metoda HIFU to obecnie jedna z najczęściej wykorzystywanych do ujędrniania skóry technologii. HIFU wykorzystywana jest do stymulacji skóry, co w efekcie prowadzi do jej przebudowy, pozwalając na przywrócenie jędrności ciała, redukcję niechcianej tkanki tłuszczowej, modelowanie sylwetki oraz walkę ze zmarszczkami i wiotką skórą. Działanie technologii polega na wnikaniu do skóry głębokiej (bez naruszania naskórka) ultradźwięków. Koncentrując się w tkance tłuszczowej, dzięki swojej wysokiej temperaturze sięgającej nawet ponad 70° Celsjusza, ultradźwięki inicjują procesy koagulacji oraz nekrozy komórek tłuszczowych. Metoda HIFU wykorzystywana jest w wielu zabiegach ze względu na swoją bezinwazyjność, a także gwarantowane przez nią długotrwałe efekty, mogące się utrzymywać nawet do dwóch lat. Ponadto, zabiegi z jej użyciem nie wymagają od pacjentów rekonwalescencji.

Jak wykorzystuje się metodę HIFU?

Przykładem zastosowania HIFU jest zabieg Ultraskin II, który jak wskazują specjaliści z Kliniki Beauty Skin w Warszawie, jako jedyny bez konieczności przerywania ciągłości naskórka, stymuluje warstwę SMAS, czyli warstwę mięśniowo-powięziową, a także głębiej położone partie skóry. Jego działanie oparte jest na usuwaniu miejscowych złogów nadmiernej tkanki tłuszczowej dzięki skupionym falom ultradźwiękowym przenikającym do skóry. Zabieg taki wykorzystywany może być do konturowania i modelowania różnych partii ciała   takich jak: ramiona (np. w redukcji pelikanów), uda, podbródek czy brzuch. Pierwsze efekty wykorzystania HIFU do redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. Zazwyczaj wykonuje się około 3 zabiegów w miesięcznych odstępach.

Zabieg Ulraskin II przeznaczony jest dla każdego, jednak jak zaznaczają specjaliści, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Metody HIFU nie powinny podejmować się kobiety w ciąży, a także karmiące piersią, pacjenci cierpiący na choroby nowotworowe, a także przyjmujący antybiotykoterapię. Ponadto, Ultraskin II nie jest wskazany do stosowania na partie ciała, w których zlokalizowano stany zapalne lub aktywną opryszczkę.

Metody bezinwazyjnego liftingu skóry

Profesjonalny lifting skóry to nie tylko metoda HIFU. Obecnie oferowanych jest o wiele więcej metod, które równie skutecznie pozwolą pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej, cellulitu czy zmarszczek. Przykładem innego zabiegu, który wykorzystywany jest do redukcji tłuszczu, jest Kriolipoliza ZLipo – metoda polegająca na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Tak schłodzona, usuwana jest ona następnie z organizmu w trakcie naturalnych procesów fizjologicznych. Technologią pomocną w walce z tłuszczem, a także cellulitem jest fala akustyczna, która modeluje sylwetkę, również w najbardziej problematycznych partiach ciała takich jak: uda, pośladki, brzuch czy boczki. Dobór odpowiedniego zabiegu to podstawa efektywnej walki z tłuszczem i cellulitem. Każda metoda powinna być wcześniej dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta przez specjalistę.

Dowiedz się więcej na temat redukcji tłuszczu i modelowania sylwetki od profesjonalistów z Kliniki Beauty Skin w Warszawie!