Każda kobieta, szczególnie od około 25 roku życia zwraca szczególną uwagę na pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy w postaci zmarszczek. Wraz z wiekiem nasz organizm traci swoje zdolności regeneracyjne, w skórze zaczyna ubywać kolagenu, a włókna elastynowe stają się coraz słabsze. Coraz mniej jest także kwasu hialuronowego, który tak jak wcześniej wymienione składniki są odpowiedzialne za utrzymanie jędrności oraz elastyczności naszej skóry. Wiele kobiet zastanawia się więc jak powstrzymać ten proces i zredukować widoczność zmarszczek? Z pomocą przychodzą kosmetyki, jak i jeszcze bardziej efektywny sposób – zabiegi medycyny estetycznej. Jedną z coraz częściej wykorzystywanych technologii do usuwania zmarszczek stała się metoda HIFU. Wykorzystywana jest ona między innymi w zabiegu SonoQueen. Dowiedz się, na czym polega i jak dzięki niemu można ujędrnić skórę i zwalczyć zmarszczki w bezinwazyjny sposób bez użycia chirurgicznego skalpela! 

Zmarszczki na twarzy – kiedy i dlaczego się pojawiają?

Pojawianie się jakichkolwiek bruzd, wgłębień, przebarwień a przede wszystkim zmarszczek na twarzy związane jest z naturalnym procesem starzenia się organizmu. Jest to proces fizjologiczny, którego nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać. Szczególnie uwidacznia się on na twarzy, kiedy nasza skóra traci swoją jędrność i staje się pomarszczona. Należy jednak pamiętać, że powstawanie zmarszczek związane jest także z wieloma innymi czynnikami, nie tylko starzeniem się organizmu. Wśród takich czynników są między innymi zmiany hormonalne czy niedobór witamin, nieodpowiednia dieta, negatywny wpływ promieniowania UV oraz niewłaściwa pielęgnacja skóry. Dużą rolę odgrywają także uwarunkowania genetyczne. Pierwsze zmarszczki na twarzy pojawiać się mogą po około 25 roku życia. Szczególnie narażonymi partiami twarzy są okolice oczu, ust, czoło, a także szyja.

Metoda HIFU na zmarszczki

Zmarszczki nie jest łatwo zredukować. Mimo że na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, to jednym z najbardziej skutecznych sposobów pozostają zabiegi medycyny estetycznej. Dzięki współczesnym technologiom nie jest jednak konieczne korzystanie ze skalpela. Doskonałą alternatywą dla niego jest, chociażby metoda HIFU – technologia wysoko skoncentrowanych ultradźwięków. HIFU oparte jest na emitowaniu wysoce zogniskowanej fali ultradźwiękowej, która przenika w głąb skóry i pozwala na osiągnięcie efektu liftingującego twarz. Ultradźwięki stymulują skórę do produkcji elastyny oraz włókien kolagenowych. Zabiegi z zastosowaniem tej metody najczęściej wykorzystuje się do napinania skóry właśnie w okolicach twarzy oraz szyi.

SonoQueen – bezinwazyjny lifting twarzy

Jednym z zabiegów wykorzystywanych do redukcji zmarszczek, opartym na działaniu HIFU jest SonoQueen. Dzięki temu zabiegowi w sposób bezinwazyjny możemy ujędrnić skórę oraz przywrócić jej napięcie. SonoQueen działa u źródła. Za pomocą emitowanej wiązki ultradźwięków, która dociera zarówno do skóry właściwej, tkanki tłuszczowej, jak i powięzi mięśniowej, możliwe jest zregenerowanie wiotczejących włókien kolagenowych oraz obkurczanie tkanek. Jak wskazują specjaliści z kliniki medycyny estetycznej Beauty Skin w Warszawie, SonoQueen jest bardzo kompleksowym zabiegiem ujędrniającym. Wykorzystywany może być on bowiem nie tylko na twarz, ale także do ujędrniania zwiotczałej skóry w okolicach takich jak brzuch, pośladki oraz ramiona. Za pomocą SonoQueen można także pozbyć się podwójnego podbródka oraz wymodelować ciało. Sam zabieg nie jest bolesny, choć możliwe jest odczuwanie szczypania lub pieczenia. Na twarzy może wystąpić lekkie zaczerwienienie, jednak nie uniemożliwia ono powrotu bezpośrednio po zabiegu do codziennych czynności. Efekty po zabiegu SonoQueen utrzymują się zazwyczaj do roku lub dłużej. Jest to zabieg, z którego skorzystać może naprawdę wiele osób, borykających się z kompleksami zmarszczek oraz wiotczejącej skóry. Przeciwwskazaniami do wykonania mogą być ewentualnie ciąża, choroby nowotworowe czy antybiotykoterapia.

Dowiedz się więcej na temat zabiegu SonoQueen w warszawskiej Klinice Beauty Skin i sprawdź, czy warto wykonać bezinwazyjny lifting twarzy!