Brąz to obok blondu jeden z najczęściej wybieranych kolorów włosów, przede wszystkim dlatego, że doskonale współgrają z urodą mieszkanek Środkowej Europy. Jednak nie tylko ten jeden fakt przesądza o popularności ciemniejszych odcieni. Wbrew obiegowej opinii nie tylko jasne kolory odmładzają twarz – te ciemne, umiejętnie dobrane, także przejawiają takie właściwości. Farby z serii Majirel Brown do profesjonalnej koloryzacji włosów zapewniają nie tylko szeroka gamę odcieni, spośród których każda osoba wybierze kolor odpowiedni dla niej, ale także wysoką trwałość i intensywność nowej barwy.

Majirel Brown

Farbowanie włosów na odcienie brązów jest najmniej problematycznym zabiegiem zmiany koloru włosów. Ciemne odcienie doskonale przyjmują się na właściwie każdym kolorze włosów, najczęściej bez potrzeby rozjaśniania bazowej barwy. Sprawia to, iż koloryzacja na brąz nie niszczy pasm. Wyjątkiem są tu kosmyki w kolorze czarnym, w przypadku którego może być konieczne rozjaśnienie, by nowy odcień był widoczny i mógł się na włosach rozwinąć. Majirel Brown, profesjonalne farby do włosów, są przeznaczone do każdego rodzaju kosmyków o każdym kolorze. Za pomocą tego produktu możliwe jest rozjaśnienie oraz przyciemnienie włosów o trzy poziomy, co wystarcza całkowicie do poprawnego zafarbowania pasm. Dzięki temu nie są konieczne dodatkowe zabiegi poprzedzające koloryzację, cały proces staje się więc łatwiejszy.

Czym wyróżnia się Majirel Brown

  • idealnie pokrywa wszystkie siwe włosy
  • zapewnia trwałość efektów koloryzacji
  • kolor utrzymuje się długo, jest trwały, intensywny i głęboki
  • za pomocą farby można rozjaśnia oraz przyciemniać włosy do trzech poziomów, dzięki czemu nie są potrzebne dodatkowe zabiegi przed rozpoczęciem farbowania włosów na brąz
  • włosy po farbowaniu są jedwabiste, miękkie i gładkie, bez zniszczeń i przesuszeń

Dla kogo brązowe włosy będą dobrym wyborem?

Przede wszystkim, jeśli twój naturalny kolor włosów jest ciemny bądź do takiego zbliżony, nie musisz się zastanawiać – koloryzacja z użyciem farb Majirel Brown to dobry wybór. Ciemne pasma idealnie będa komponować się z twoją naturalną urodą. Dobrze będzie wyglądać także z delikatnie opaloną i śniadą cerą. Zbyt duży kontrast pomiędzy jasną skórą a ciemnymi włosami może wyglądać karykaturalnie, dlatego będąc osobą o mlecznej cerze, wybierz delikatniejszy, jaśniejszy odcień. Podobnie, gdy borykasz się z niedoskonałościami skórnymi i trądzikiem, ponieważ ciemniejszy kolor na włosach może te defekty podkreślić. Jeśli natomiast masz oczy niebieskie lub brązowe, ciemne włosy doskonale podkreślą ich barwę i wydobędą z nich głębię.

Jak podkreślać piękno brązowych włosów?

Ciemny odcień włosów, czy to uzyskany za pomocą profesjonalnego farbowania  Majiel Brown, czy też naturalny, powinien być odpowiednio pielęgnowany, by zachować blask i intensywność koloru. Najważniejszym krokiem jest odpowiednia pielęgnacja włosów, która powinna obejmować nakładanie odżywek do włosów po każdym myciu, a także masek oraz olejków. Każdy kolor, bez znaczenia na odcień, będzie się prezentować najlepiej na włosach zdrowych i zadbanych. Dlatego warto wybierać profesjonalną koloryzację włosów oraz odpowiednio dbać o pasma, by jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem.