Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, która w świecie medycyny estetycznej znana jest bardziej jako wampirzy lifting, to zabieg, który od początku pojawienia się na rynku medycznym wzbudzał pewne kontrowersje. To przede wszystkim z tego względu, że jeszcze do niedawna większość osób była przekonana o tym, że zabieg ten polega na ostrzykiwaniu twarzy własną krwią. Utożsamianie ze sobą krwi i osocza to jeden z podstawowych błędów, popełnianych przez pacjentów, bo w rzeczywistości osocze jest tylko jednym ze składników krwi i przybiera żółto-przezroczysty kolor. Jakie jeszcze mity możemy usłyszeć na temat mezoterapii osoczem bogatopłytkowym? Czy wampirzy lifting to jedyny zabieg, jaki wykonuje się przy pomocy tej substancji? Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic przedstawiamy najważniejsze informacje na temat osocza bogatopłytkowego!

Terapia osoczem bogatopłytkowym – skąd tak duże zainteresowanie tym zabiegiem?

Czy mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest naprawdę tak skutecznym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, czy może duże zainteresowanie tą terapią wynika wyłącznie ze specyficznej procedury zabiegowej? Konieczność pobrania krwi od pacjenta, a następnie odseparowanie czerwonych płytek krwi od osocza w celu wstrzyknięcia go pod skórę pacjenta, z pewnością wzbudza duże zainteresowanie zabiegiem. Jednak specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy zaznaczają, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest przede wszystkim bardzo skuteczną terapią rewitalizującą.

W osoczu pobranym bezpośrednio z krwi pacjenta znajdują się wszelkie niezbędne składniki do zapewnienia skórze intensywnej regeneracji i odbudowy, bez narażania na niepożądane skutki uboczne. W związku z tym, że osocze jest materiałem biozgodnym z naszym organizmem, nie ma możliwości jego odrzucenia podczas przeprowadzanego zabiegu. Terapia osoczem bogatopłytkowym ogranicza tym samym do minimum ryzyko alergii czy innych skutków ubocznych. Warto też zaznaczyć, że mezoterapia osoczem bogatopłytkowym jest zabiegiem popartym wieloletnimi badaniami naukowymi, które tylko potwierdzają wysokie bezpieczeństwo stosowania tej metody. Bezpieczeństwo to jest nawet kilkukrotnie wyższe niż w przypadku zabiegów z wykorzystaniem równie popularnego kwasu hialuronowego.

Leczenie osoczem bogatopłytkowym – nie tylko wampirzy lifting

Choć większość z nas kojarzy mezoterapię osoczem bogatopłytkowym z zabiegiem wampirzego liftingu, to prawda jest taka, że osocze bogatopłytkowe ma jeszcze wiele innych, skutecznych zastosowań. Bardzo dobrze sprawdza się m.in. przy leczeniu nadmiernego wypadania włosów czy nawet przeciwdziałaniu łysieniu. Ostrzykiwanie skóry głowy osoczem bogatopłytkowym pozwala powstrzymać nasilone wypadanie włosów, a przy tym pobudzić włosy do ponownego wzrostu. To jednak nie wszystko. Osocze bogatopłytkowe jest jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych w medycynie regeneracyjnej przy leczeniu stawów, więzadeł czy tkanek okołostawowych. W wielu przypadkach leczenie osoczem bogatopłytkowym jest w stanie zastąpić skomplikowane i obciążające leczenie ortopedyczne. Osocze bogatopłytkowe przynosi także doskonałe efekty terapeutyczne przy leczeniu blizn, rozstępów i uszkodzeń pourazowych lub pooperacyjnych skóry. Specjaliści medycyny estetycznej wykorzystują osocze bogatopłytkowe także wspomagająco przy regeneracji skóry i tkanki łącznej, np. przebytym zabiegu laserowym. Osocze pozwoli na wytworzenie populacji nowych komórek, które podejmą swoje funkcje znacznie szybciej i intensywniej niż stare i chore komórki, które jawią się jako rozstępy, zwiotczenie skóry, urazy stawu kolanowego, podrażnienia czy blizny.

Więcej informacji na temat osocza bogatopłytkowego i medycyny regeneracyjnej znajdziesz na stronie: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/morebeauty.pl/public_html/bienkowscyclinic.pl/zabiegi/czym-jest-medycyna-regeneracyjna/