Doskonale prezentujące się zęby to powód do radości i dumy. Idealne uzębienie poprawia nam samoocenę i sprawia, że nie wstydzimy się własnego uśmiechu. Jesteśmy bardziej pewni siebie, przebojowi, a także otwarci w kontaktach z innymi ludźmi. Często zdarza się jednak, że zęby nie wyglądają estetycznie i skutecznie blokują człowieka, który nie jest w stanie zapomnieć o problemie. W takiej sytuacji warto zadbać o szybkie, efektywne rozwiązanie. Podpowiadamy więc, jakie są trzy najkrótsze ścieżki, które poprowadzą Cię do poprawy wyglądu uzębienia!

Profesjonalne czyszczenie uzębienia

Starannie wyczyszczone zęby z kamienia nazębnego i osadu to pierwsza ścieżka, która poprowadzi Cię do idealnego uzębienia. Z racji faktu, że proces ten wymaga wykonania pod okiem fachowca, najlepszy lekarz do wykonania tego zadania to oczywiście stomatolog. W przypadku regularnego usuwania kamienia nazębnego możesz liczyć na to, że Twoje zęby będą wyglądały na zadbane i czyste. Jak informują specjaliści z kliniki stomatologicznej Smile Design Clinic w Warszawie, skaling i piaskowanie, pozwalają na skuteczne usunięcie kamienia nazębnego oraz osadu. Zabiegi te znacząco wpływają nie tylko na prezencję uzębienia, lecz także jego zdrowie, chronią przed próchnicą oraz chorobami przyzębia. Najkorzystniej wykonywać te czynności systematycznie, co pół roku.

Efektywne wybielanie zębów

Jeśli masz już za sobą skaling i piaskowanie, a lekarz wykonał też fluoryzację, Twoje zęby są gotowe do zmiany koloru. Na rynku istnieje szereg metod na wybielanie zębów, takich jak pasty wybielające czy paski, jednak ich efekty z reguły nie są zadowalające. Podobnie dzieje się w przypadku domowych sposobów, które oprócz wątpliwej skuteczności, wiążą się z dużym ryzykiem uszkodzenia szkliwa zębów. Dlatego najbezpieczniej oddać tego rodzaju czynności w ręce profesjonalisty. Doświadczony stomatolog dobierze intensywność wybielania do kondycji Twoich zębów i w odpowiedni sposób przeprowadzi Cię przez proces zmiany ich barwy. Uzębienie będzie wyglądało rewelacyjnie, a Twoje samopoczucie z pewnością się poprawi! Jeśli chodzi o metodę, to obecnie popularną techniką wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym jest zmiana ich barwy za pomocą żelu, który jest umieszczany w ustach na kilkanaście minut, a następnie usuwany przez specjalistę. Satysfakcjonujące efekty widoczne są tego samego dnia, zaraz po wykonaniu zabiegu! Zęby są bielsze nawet o kilka tonów. Można też skorzystać z profesjonalnego wybielania w domu, wtedy lekarz przygotuje dla Ciebie nakładki, precyzyjnie dopasowane do Twoich zębów dzięki wcześniej pobranym wyciskom. Wybielanie zębów preparatem żelowym NiteWhite, umieszczonym w indywidualnie dobranych nakładkach, wymaga noszenia ich przez kilka godzin dziennie lub w nocy, przez okres dwóch tygodni. Potem pozostaje tylko przestrzegać tak zwanej ,,białej diety”, to znaczy unikać kawy, herbaty, czerwonego wina, palenia papierosów, a także spożywania pokarmów, takich jak na przykład jagody, wiśnie czy buraki, czyli rzeczy, które mogą zabarwić zęby na ciemny kolor.

Korekta niedoskonałości uśmiechu

Trzecią i ostatnią ścieżką, która poprowadzi Cię do wspaniałej prezencji uzębienia, jest korekcja uśmiechu. Krzywe zęby lub wady zgryzu można skorygować za pomocą aparatu ortodontycznego lub poprzez noszenie nowoczesnych, przezroczystych nakładek typu Orthocaps. Natomiast w przypadku braków w uzębieniu, dobrze zgłosić się do lekarza. Stomatolog w krótkim czasie wykona dla Ciebie pełnoceramiczne uzupełnienia protetyczne, takie jak licówki czy korony.

Smile Design Clinic Warszawa – kliknij i dowiedz się więcej o poprawie wyglądu zębów!