Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, niechlubnie nazywana „wampirzym liftingiem” to jeden z najbardziej naturalnych i jednocześnie efektywnych zabiegów poprawiających kondycję skóry. Jego zaletą jest to, że nie powoduje sztucznego efektu wypełnienia czy nadmiernego napięcia skóry, ale wzbogaca ją w dużą ilość płytek krwi i inicjuje naturalne procesy odmładzające, dzięki czemu skóra sama zajmuje się odbudową utraconej jędrności i nawilżenia. 

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze to zasadniczy składnik krwi. W nim zawieszone są krwinki i płytki krwi. Po odwirowaniu pobranej krwi i usunięciu krwinek, otrzymuje się osocze bogate w dużą ilością płytek krwi. Odgrywają one ważną rolę w procesie regeneracji tkanek, dlatego tak cenione są w nowoczesnej medycynie estetycznej. Dzięki zastosowaniu systemu HD PRP Magellan, który używany jest m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, można uzyskać osocze bogatopłytkowe o wyjątkowo wysokim stężeniu płytek krwi i czynników wzrostu. W 1 ml znajduje się aż milion płytek krwi. Zastosowanie preparatu o takim składzie wywołuje wyjątkowo intensywne namnażanie włókien kolagenowych w skórze.

Wskazania do zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabieg osoczem bogatopłytkowym PRP to kuracja dla osób, którym zależy na długotrwałych efektach. Wykonuje się go zarówno w celu usunięcia efektów starzenia, jak i profilaktyki przeciwstarzeniowej. Najczęstszymi obszarami, które obejmuje zabieg są: twarz, szyja, dekolt oraz dłonie. Dużym zainteresowaniem cieszy się również mezoterapia osoczem bogatopłytkowym na skórę głowy – poprawia gęstość i jakość włosów, powstrzymuje łysienie oraz stymuluje cebulki włosowe do wzrostu. Osocze bogatopłytkowe można również stosować w celu zmniejszania rozstępów i blizn, najczęściej łącząc go z innymi zabiegami. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego pomocne jest też w regeneracji skóry po zabiegach lipotransferu.

Technika podania – mezoterapia igłowa

Zabieg osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan polega na aplikacji osocza bogatopłytkowego do skóry za pomocą mezoterapii igłowej. Procedura jest podobna do zwykłej mezoterapii igłowej, różnica polega na wstrzykiwanym „koktajlu”, którym w tym przypadku jest osocze bogatopłytkowe pochodzące z własnej krwi pacjenta. 

Etapy zabiegu:

  1. pobranie krwi,
  2. przygotowanie osocza do iniekcji (odwirowanie krwi w zamkniętym systemie Magellan),
  3. mezoterapia igłowa wybranego obszaru skóry.

Zabieg zazwyczaj wykonywany jest bez znieczulenia, ponieważ odczuwany ból jest krótkotrwały i niezbyt intensywny. Po zabiegu można mieć uczucie „rozpierania” skóry od wewnątrz, pojawia się też niewielkie zaczerwienienie. Objawy te znikają po kilku godzinach.

Skuteczność terapii 

Koncentrat z własnych płytek krwi to cudowny preparat, który stymuluje wzrost nowych, mocniejszych naczynek krwionośnych w skórze oraz pobudza tkanki do wytwarzania nowego kolagenu. W rezultacie następuje odmłodzenie skóry i wzmocnienie jej jędrności. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wpływa pozytywnie na poprawę kolorytu i tekstury skóry.

Zabieg jest bardzo efektywny w przypadku, gdy skóra wymaga intensywnej naprawy skutków starzenia, ponieważ pobudza uśpione procesy regeneracyjne w skórze i wspiera jej naturalną odbudowę. Natomiast, gdy skóra nie wymaga intensywnych mechanizmów naprawczych, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym spełnia rolę profilaktyki przeciwstarzeniowej – opóźnia procesy starzenia, nawilża i odżywia skórę. W związku z tym osoby młodsze wymagają zazwyczaj mniejszej liczby zabiegów, żeby osiągnąć zadowalające efekty.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegu osoczem bogatopłytkowym HD PRP Magellan, wejdź na stronę Kliniki Miracki w Warszawie: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/morebeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl/osocze-bogatoplytkowe/