Podwójny podbródek, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brody i szyi, to mankament urody, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Problem wynika niekiedy z nadwagi lub otyłości, jednak bardzo często jest po prostu efektem procesu starzenia, w którym dochodzi do samoistnego przemieszczania się tkanki tłuszczowej. Z podwójnym podbródkiem możemy dziś jednak bardzo skutecznie walczyć przy pomocy innowacyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z nich jest liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo dostępna w ofercie warszawskiej Kliniki Miracki. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na usuwanie podwójnego podbródka przy pomocy zabiegu odsysania tłuszczu.

Usuwanie podwójnego podbródka – w domu czy gabinecie?

W internecie możemy znaleźć tysiące różnych sposobów na likwidację podwójnego podbródka. Prawda jest jednak taka, że niewiele z nich jest w stanie przynieść nam naprawdę zadowalające efekty. Wybrane kosmetyki czy ćwiczenia na podwójny podbródek rzadko pozwalają skutecznie rozprawić się z zalegającą w tym miejscu tkanką tłuszczową. Nadmiar tłuszczu zlokalizowany w obrębie szyi i brody jest również bardzo oporny na działanie jakichkolwiek diet, dlatego jeśli naprawdę zależy nam na wysmukleniu i wymodelowaniu tej części twarzy, powinniśmy rozważyć wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, gdzie specjaliści są w stanie zaoferować nam naprawdę skuteczne metody usuwania podwójnego podbródka.

Likwidacja podwójnego podbródka – czy liposukcja to jedyne wyjście?

Liposukcja nie jest jednym, ale zdecydowanie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się podwójnego podbródka. W ofercie gabinetów medycyny estetycznej możemy znaleźć również całkowicie nieinwazyjne metody leczenia, np. laserowe, jednak jeśli zależy nam na tym, aby zobaczyć pierwsze efekty już po opuszczeniu kliniki, liposukcja będzie w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Wbrew pozorom współczesne metody odsysania tłuszczu nie muszą wiązać się z uciążliwym dla pacjenta bólem czy długim okresem rekonwalescencji. Specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie podkreślają, że liposukcja ultradźwiękowa jest zabiegiem minimalnie inwazyjnym – wymaga wykonania tylko kilku niewielkich nacięć w celu wprowadzenia pod skórę kaniuli ze światłowodem. Ponadto procedura wykonywana jest w taki sposób, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko bólu czy opuchnięć po zabiegu. Dzięki temu pacjent widzi efekt bezpośrednio po zakończonej terapii, który dodatkowo umacnia się wraz z upływem czasu.

Liposukcja ultradźwiękowa – jak to działa?

Sekret działania metody Vaser Lipo opiera się na działaniu wiązki ultradźwiękowej, która wprowadzona poprzez cienki światłowód pod skórę pacjenta, działa delikatnie, precyzyjnie i bezpośrednio na komórki tłuszczowe. Wyjątkowa specyfika ultradźwięków pozwala na oddzielenie złogów tłuszczowych od tkanek okalających bez naruszania pobliskich nerwów, naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej. Bardzo ważne jest również to, że pobrany podczas zabiegu tłuszcz można ponownie wykorzystać jako naturalny wypełniacz. Pacjenci bardzo często decydują się na wykorzystanie swojej własnej tkanki tłuszczowej w celu wypełnienia zmarszczek, blizn potrądzikowych czy wymodelowania konturów twarzy. Podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej możemy też spodziewać się efektu obkurczenia i ujędrnienia skóry w obszarze poddanym działaniu fal ultradźwiękowych. To pozwoli nam na uzyskanie kompleksowego rezultatu odmłodzenia i wyszczuplenia twarzy.

Więcej informacji na temat liposukcji ultradźwiękowej i likwidacji podwójnego podbródka znajdziesz na stronie: https:/usr/home/jarodbartenders/domains/morebeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl/vaser-lipo/