Łysienie to problem, z którym od wieków zmagają się nie tylko mężczyźni, lecz także kobiety. Największym problemem okazuje się w tym przypadku brak naprawdę skutecznej metody leczenia tego schorzenia. Wybrane środki farmakologiczne pomagają zazwyczaj tylko powstrzymać proces wypadania włosów, ale nie są w stanie zapewnić powrotu bujnej fryzury i mocnych, zdrowych włosów. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie pacjentom zmagającym się z problemem łysienia proponują innowacyjny system przeszczepu włosów Smart Graft. Dlaczego warto rozważyć wykonanie tego zabiegu? Podpowiadamy, w czym tkwi sekret nowoczesnej transplantacji włosów!

Przeszczep włosów jako sposób na łysienie

O ile z procesem wypadania włosów możemy bardzo skutecznie walczyć przy pomocy wybranych preparatów kosmetycznych lub dermatologicznych, o tyle przy postępującym procesie łysienia trudno pobudzić włosy do ponownego odrastania. Szczególnie, jeśli łysienie ma w naszym przypadku podłoże genetyczne lub hormonalne. Dlatego właśnie lekarze medycyny estetycznej coraz częściej proponują swoim pacjentom wykonanie przeszczepu włosów, który gwarantuje powrót naturalnego i gęstego owłosienia. Trzeba jednak przyznać, że jeszcze do niedawna przeszczep włosów stanowił dość inwazyjny, bolesny i uciążliwy zabieg, co zniechęcało pacjentów do jego przeprowadzenia. Dziś jednak wiele zmieniło się w tej dziedzinie. Przeszczep włosów stał się komfortowym i nisko inwazyjnym zabieg, który w odróżnieniu od starszych systemów transplantacyjnych, pozwala na uzyskanie jak najbardziej naturalnych efektów.

W jaki sposób wygląda leczenie łysienia metodą Smart Graft?

Według specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie przeszczep włosów Smart Graft stanowi prawdziwą rewolucję w zakresie leczenia łysienia. To obecnie najnowocześniejszy system odbudowy owłosienia, zaprojektowany przez lekarzy, naukowców i inżynierów w celu skutecznego, bezpiecznego i szybkiego przywrócenia pacjentom naturalnego, równomiernie rozmieszczonego owłosienia. Smart Graft pracuje w systemie zaawansowanego pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych, co czyni tę metodę minimalnie inwazyjną. Zaawansowana i wspomagana elektrycznie głowica zabiegowa, wyposażona w niezwykle precyzyjny system mikroskopijnych ostrzy, pobiera pojedyncze zespoły mieszkowe zawierające od jednego do czterech mieszków włosowych. System Smart Graft jest tak inteligentnie skonstruowany, że przesyła pobrane grafty bezpośrednio do sterylnych komór, gdzie implanty mają zapewnione odpowiednie warunki aż do czasu ich wszczepienia w miejsce docelowe. Dzięki temu, że w jednej ze wspomnianych komór grafty ulegają nawilżeniu, przeżywalność przeszczepionych włosów kształtuje się na poziomie 98%, co stanowi przełomowy wynik w porównaniu do starszych systemów transplantacyjnych. Bardzo ważne jest również to, że system Smart Graft nie pozostawia na skórze szpecących blizn, co również ma wpływ na naturalne efekty końcowe terapii.

Efekty terapii Smart Graft

Pierwsze efekty terapii systemem Smart Graft będą widoczne po upływie około 2-3 miesięcy, jednak na ostateczne rezultaty terapii trzeba będzie poczekać ok. 12-16 miesięcy od zakończenia procedury zabiegowej. Po tym czasie pacjenci mogą cieszyć się prawdziwie bujnym owłosieniem na głowie, które niczym nie odróżnia się od naturalnej części fryzury. Warto zaznaczyć, że system Smart Graft pozwala nie tylko na przeszczep włosów w obrębie skóry głowy, lecz także brwi czy rzęs, co umożliwia kompleksową poprawę naszego wyglądu.

Więcej informacji na temat działania i efektów przeszczepu systemem Smart Graft znajdziesz na stronie Bieńkowscy Clinic.