Każda posiadaczka niesfornych, puszących się włosów doskonale wie jak trudna jest ich stylizacja. Włosy nie chcą współpracować, a zwykłe kosmetyki do stylizacji włosów nie potrafią ich skutecznie ujarzmić. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie profesjonalnego podejścia. Przede wszystkim należy postawić na najwyższej jakości kosmetyki do włosów, które ochronią je przed wilgocią i utrzymają  w ryzach na wiele godzin.

Włosy wysokoporowate czy zniszczone?

Bardzo często utożsamiamy puszenie i elektryzowanie ze słabą kondycją włosów. Niestety, objawy te mogą świadczyć o tym, że jesteśmy posiadaczkami tzw. włosów wysokoporowatych. Są one niezwykle trudne w stylizacji i wymagają zastooswania profesjonalnych kosmetyków. Jak rozpoznać włosy wysokoporowate? Istnieje kilka przesłanek dotyczących cech włosów, których wystąpienie może świadczyć o wysokoporowatości:

 • bardzo szybko chłoną wilgoć
 • pozostają suche mimo stosowania kosmetyków do pielęgnacji
 • sprawiają wrażenie wysuszonych i zniszczonych
 • puszą się i elektryzują
 • bardzo szybko wysychają po umyciu
 • mają skłonność do rozdwajających się końcówek
 • intensywnie kręcą się, gdy powietrze jest wilgotne

Stylizacja włosów puszących się

Puszenie się jest jednym głównych symptomów wysokoporowatości i poważną przeszkodą w stylizacji. Jeżeli chodzi o ten typ włosów, stylizacja ma za zadanie uodpornić je na działanie wilgoci i zapobiec puszeniu. Jeśli zastanawiasz się jak wygładzić włosy i nadać fryzurze odpowiedni kształt, wypróbuj kosmetyki profesjonalne L’Oreal Professionnel. Zostały one stworzone z myślą o niesfornych, trudnych w stylizacji włosach. W gamie produktów stylizacyjnych znajdują się m.in:  

 • Lakiery do włosów – wyposażone są w mechanizm kontroli puszenia i utrwalają fryzurę na długi czas, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Wyposażone są także  w filtry UV, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Po użyciu, włosy są miękkie i wyglądają naturalnie – bez śladu osadu i efektu hełmu.
 • Żele do stylizacji – pozwalają osiągnąć efekt miękkich, delikatnych w dotyku loków i fal odpornych na działanie wilgoci. Skręty są sprężyste i pełne energii, ale pozostają pod ścisłą kontrolą przez 72h!
 • Krem-żel do włosów – stylizacja z użyciem kremu nadaje włosom nienaganną gładkość i kontroluje puszenie. Pozwala na wykonanie gładkiej, eleganckiej fryzury oraz osiągnięcie efektu dziewczęcych loków. Filtr UV chroni włosy przed słońcem.
 • Serum wygładzające- umożliwia skuteczną kontrolę objętości oraz nadaje włosom delikatną miękkość. Jego działanie jest długotrwałe, dzięki czemu włosy nie puszą się przez całą dobę po użyciu. Serum jest bardzo proste w aplikacji i nie pozostawia śladów.

Jak dbać o włosy ze skłonnością do puszenia?

Stylizacja włosów, nawet tych wyjątkowo niesfornych,  będzie znacznie łatwiejsza kiedy odpowiednio zadbamy o nie na co dzień. Kierując się kilkoma prostymi zasadami, możemy ograniczyć puszenie i nadać włosom miękkość i gładkość.

 1. Unikaj częstego suszenia i stylizacji na gorąco lub używaj suszarki z dyfuzorem i bardzo niskiej temperatury.
 2. Raz na jakiś czas wykonuj zabieg olejowania włosów.
 3. Jeżeli farbujesz włosy, stosuj koloryzację bez amoniaku i na bazie olejków.
 4. Po każdym myciu, stosuj odżywkę do włosów.
 5. Nie rozczesuj suchych włosów.
 6. Myjąc włosy, wykonuj delikatne ruchy i unikaj energicznego pocierania.
 7. Po umyciu, nie zawijaj włosów w turban ani nie wycieraj ich ręcznikiem. Do osuszania używaj ręczników papierowych.
 8. Regularnie skracaj końcówki.