Zdaniem wielu specjalistów, chrapanie dotyczy nawet kilkunastu milionów Polaków, zaburza nocny odpoczynek i uniemożliwia pełną regenerację organizmu podczas snu. Ta dokuczliwa przypadłość, często występuje razem z bezdechem sennym, prowadzi do przemęczenia, apatii i ospałości w ciągu dnia. Co więcej, chrapanie utrudnia zasypianie partnerowi osoby zmagającej się z tą dolegliwością, powodując frustrację u współmałżonka. Skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest leczenie chrapania metodą radiochirurgii Ellman – na czym dokładnie polega ten zabieg i jakie efekty gwarantuje?

Poznaj przyczynę uciążliwego chrapania i rozwiąż ten problem dzięki radiochirurgii

Bezdech senny to nic innego, jak przerwa w oddychaniu powyżej 10 sekund. Natomiast chrapanie objawia się specyficznym dźwiękiem, jaki powstaje wskutek drgania struktur podniebienia miękkiego. Dolegliwościom tym sprzyja palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz regularne stosowanie leków nasennych, alergie, otyłość, a także przerośnięte migdałki podniebienne. Przyczyną chrapania i bezdechu mogą też być polipy w nosie, niedoleczone infekcje górnych dróg oddechowych.

Warto wspomnieć, że bagatelizowany bezdech senny, może doprowadzić do zawału, arytmii, przerostu prawej komory serca lub depresji. Z kolei lekceważenie problemu chrapania, powoduje poranny ból głowy, większą podatność na stres, suchość jamy ustnej i zwiększa ryzyko udaru mózgu. Dlaczego warto leczyć chrapanie za pomocą  radiochirurgii Ellman?

Jak działa innowacyjna metoda radiochirurgii Ellman?

Istnieje wiele sposobów walki z chrapaniem, od domowych, naturalnych metod, po inwazyjne zabiegi chirurgiczne, wykonywane przez lekarzy specjalistów. Zdaniem ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki, radiochirurgia Ellman jest zabiegiem likwidującym chrapanie i bezdech senny o najwyższym stopniu skuteczności. Pacjent nie musi przechodzić długiego okresu rekonwalescencji, co jest jedną z mocnych stron zabiegu (powstałe rany goją się w ciągu 2-5 dni).

Na czym polega chirurgia radiofalowa? Technologia ta wykorzystuje fale radiowe o wysokiej częstotliwości, które są aplikowane dzięki profesjonalnej elektrodzie (lekarz dokonuje niezwykle precyzyjnych nacięć problematycznego obszaru, wskutek czego m.in. w podniebieniu miękkim powstają blizny, które go utwardzają). Jedna sesja trwa 20-30 minut, zabieg przeprowadza się stosując miejscowe znieczulenie, dzięki czemu nie jest bolesny i nie powoduje przegrzania okolicznych tkanek. W wyjątkowych sytuacjach, pacjenta znieczula się ogólnie (tzw. narkoza).

Jeśli chodzi o zalecenia przedzabiegowe, to należy pojawić się w klinice medycyny estetycznej na czczo lub wstrzymać się od spożywania posiłków i picia napojów minimum 5 godzin przed zabiegiem. Dodatkowo na dwa tygodnie przed rozpoczęciem leczenia chrapania metodą radiochirurgii, trzeba odstawić leki przeciwzapalne i antykoagulujące.

Osoby, które podejmują się terapii leczniczej chrapania i bezdechu sennego obserwują u siebie nie tylko wzrost energii, ale też lepszą koncentrację i efektywność w pracy oraz mniejszą nerwowość i podatność na stres.

Przeciwwskazania do zabiegu radiochirurgii Ellman

Istnieją pewne czynniki, które wykluczają pacjenta z możliwości podjęcia leczenia chrapania i bezdechu sennego omawianą metodą radiochirurgii. Do najczęstszych przeciwwskazania wykonania zabiegu z użyciem urządzenia Ellman należy:

  • ciąża,
  • menstruacja,
  • aktywne infekcje (np. opryszczka, przeziębienie).

Masz dosyć ciągłego niewyspania, braku energii i porannych bólów głowy? Chcesz skorzystać z radiochirurgii Ellman, by znów móc w pełni się zregenerować i wypocząć podczas snu? Odwiedź koniecznie stronę internetową https:/usr/home/jarodbartenders/domains/morebeauty.pl/public_html/klinikamiracki.pl/, gdzie znajdziesz wiele wartościowych informacji na temat tego rewolucyjnego zabiegu.