Podwójny podbródek to problem, z którym możemy zmagać się w wyniku nadwagi, zaburzeń hormonalnych, postępującego procesu starzenia czy wielu różnych schorzeń. Odkładanie się tkanki tłuszczowej właśnie w tym miejscu jest bardzo problematyczne przede wszystkim z tego względu, że niezmiernie trudno jest ją spalić. W tym przypadku nie działają często żadne kremy, diety ani ćwiczenia. Co zatem możemy zrobić, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z podbródka i wyszczuplić twarz? Najlepszym sposobem są specjalistyczne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, w tym innowacyjna liposukcja LipoLife 3G dostępna w warszawskiej Klinice Miracki. Podpowiadamy, jak to działa i dlaczego warto się jej poddać!

Liposukcja LipoLife 3G – nowy podbródek w kilka godzin!

Ogromną zaletą liposukcji są praktycznie natychmiastowe efekty terapii. W kilka godzin możemy uzyskać rezultat idealnie wymodelowanego podbródka i kształtów twarzy. Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zakończeniu procedury zabiegowej, zaś w przeciągu kolejnych tygodni efekty będą się pogłębiać i umacniać. Na ogół potrzeba 2-3 miesięcy, aby zaszła całkowita przebudowa termiczna, odbudowa włókien kolagenowych i elastynowych, co pozwala dodatkowo na obkurczenie i ujędrnienie skóry podczas jej wyszczuplania. Nie zmienia to jednak faktu, że w porównaniu do innych metod usuwania podwójnego podbródka, np. ultradźwiękami, liposukcja przynosi błyskawiczne rezultaty wyszczuplenia i liftingu twarzy.

Jak pozbyć się podbródka i wypełnić policzki?

Innowacyjna metoda liposukcji LipoLife 3G pozwala nie tylko na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolicy podbródka lub innego miejsca na ciele, lecz także ponowne wykorzystanie pobranego materiału do wypełnienia tych obszarów, którym brakuje objętości. Nasza własna tkanka tłuszczowa stanowi idealny materiał wypełniający bruzdy na twarzy, zapadnięte policzki, blizny potrądzikowe, a nawet piersi czy pośladki. Odsysanie tłuszczu metodą LipoLife 3G pozwala zatem na kompleksową poprawę wyglądu naszej twarzy czy ciała.

Zabieg usuwania podwójnego podbródka – czy to bezpieczna metoda?

Choć zabieg liposukcji większości z nas kojarzy się ze skomplikowaną operacją usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, to metoda prosta i minimalnie inwazyjna, w związku z czym nie naraża pacjenta na długi okres rekonwalescencji. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest wykonanie tylko kilku niewielkich nacięć w celu wprowadzenia kaniuli ze światłowodem, zaś cały zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu podczas procedury zabiegowej pacjent nie odczuwa bólu. Liposukcję charakteryzuje skrócony do minimum czas zabiegowy, a także krótki okres rekonwalescencji – niedługo po zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do domu. Zobligowany jest jedynie do noszenia specjalnej odzieży uciskowej w celu przyspieszenia okresu rekonwalescencji i szybszego uzyskania pożądanych efektów.

Zabieg LipoLife 3G jest procedurą jednorazową i trwałą – nie wymaga kilku powtórzeń, tak jak wiele innych metod z zakresu medycyny estetycznej. Nie wyklucza to jednak możliwości jego powtórzenia w celu pogłębienia uzyskanych efektów na różnych obszarach ciała.

Odsysanie tłuszczu metodą LipoLife 3G – więcej informacji na temat zabiegu znajdziecie na stronie Kliniki Miracki Warszawa.