Pomarańczowa skórka to problem znacznej części kobiet – wszystko przez hormony, nazywane estrogenami. Na skutek ich działania tłuszcz może nierównomiernie rozkładać się pod skórą, tworząc złogi w postaci grudek i wgłębień, z czasem coraz większych i, co za tym idzie, bardziej widocznych. W medycynie problem niewłaściwego odkładania tłuszczu często nazywa się lipodystrofią, a potocznie – cellulitem. Chyba żadna z nas nie nazwałaby go estetycznym. Jak się go pozbyć? Jednym z nowszych sposobów na cellulit są zabiegi laserowe. Czy warto je wypróbować? Zapytaliśmy o to ekspertów z Bieńkowscy Clinic.

Sposób na cellulit – klinika czy salon?

Wiele z nas, zanim zainteresuje się ofertą klinik medycyny estetycznej, stara się znaleźć skuteczny sposób na cellulit w gabinetach kosmetycznych czy salonach SPA. Najczęściej takie miejsca oferują masaże wyszczuplające i antycellulitowe, które mają za zadanie rozbicie złogów tłuszczu zbitego w grudki pod skórą, a także usprawnienie przepływu limfy, co zmniejsza obrzęk w zmienionych chorobowo miejscach. Taka sesja, składająca się z kilku zabiegów, może być nie tylko niezwykle relaksująca, lecz także skuteczna, jednak pod warunkiem, że lipodystrofia nie jest jeszcze zbyt zaawansowana. Ten sposób na cellulit będzie zatem odpowiedni w I lub II fazie jego rozwoju.

Jak zwalczyć cellulit? Poznaj Cellulaze!

W przypadku lipodystrofii wyróżnia się aż pięć stadiów jej zaawansowania, w tym:

  • I – pomarańczowa skórka uwidacznia się po ściśnięciu skóry,
  • II – zagłębienia i obrzęki pogłębiają się,
  • III – cellulit widać coraz bardziej, zwłaszcza przy napinaniu mięśni,
  • IV – schorzenie zaczyna dotykać tkanki łącznej,
  • V – pojawiającym się w miejscach zmian chorobowym guzom towarzyszą dolegliwości bólowe.

W przypadku daleko posuniętych zmian konieczne są więc zabiegi nieco bardziej zaawansowane niż tylko masaż. Jednym z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej są procedury z użyciem lasera – wyjaśniają eksperci z Bieńkowscy Clinic. Do niezwykle skutecznych należy zabieg Cellulaze. Na czym polega ten sposób na cellulit? W trakcie tej małoinwazyjnej procedury lekarz wprowadza niezwykle cienki światłowód pod tkankę, dzięki czemu może bezpośrednio naświetlić tkankę tłuszczową i skórę. Wiązka nacina zwłókniałe przegrody między grudkami tłuszczu, zwalczając tym samym lipodystrofię. Całość trwa ok. 1,5-2 h i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla pacjenta, a przy tym nie wymaga od niego przechodzenia uciążliwego okresu rekonwalescencji. Co więcej, dla uzyskania bardzo dobrych efektów wystarczy zaledwie jedna sesja! Na optymalny rezultat, a więc zmniejszenie grubości tkanki tłuszczowej oraz wygładzenie i napięcie skóry należy jednak poczekać ok. 3-12 miesięcy.

Sposób na cellulit – pamiętaj o profilaktyce!

Zabiegi na cellulit potrafią być niezwykle skuteczne, a przy tym dawać trwałe efekty – w przypadku Cellulaze zwykle utrzymują się zwykle przez rok. Jednak, aby cieszyć się nimi jak najdłużej, musimy jeszcze odpowiednio zadbać o skórę! Niezwykle ważne w profilaktyce lipodystrofii są m.in.:

  • zdrowa dieta – to kluczowy element w walce o gładką skórę,
  • odpowiednia dawka ruchu – siedzący tryb życia szczególnie sprzyja powstawaniu pomarańczowej skórki,
  • utrzymywanie odpowiedniej masy ciała – nadwaga często wiąże się z powstawaniem cellulitu,
  • unikaniu zbyt gorących kąpieli i mikrourazów tkanki.

Panie powinny pamiętać również, że jedną z przyczyn formowania się pomarańczowej skórki jest zbyt długie pozostawanie w pozycji stojącej oraz buty na obcasie wyższym niż 5 cm. Chcesz znaleźć skuteczny sposób na cellulit? Umów się na wizytę w Bieńkowscy Clinic i postaw na Cellulaze!