Wizyta u lekarza zwykle wiąże się u dzieci z ogromnym stresem. Mali pacjenci są zdenerwowani nowym otoczeniem oraz nieznaną sytuacją. Aby umilić dzieciom pobyt w gabinecie lekarskim, warto zaopatrzyć się w kilka zabawek. Ten drobny gest pozwoli stworzyć przyjazną atmosferę oraz nieco zredukować napięcie towarzyszące najmłodszym pacjentom.

Przyjazna przychodnia

Dzięki zabawkom, mali pacjenci poczują się w przychodni komfortowo i przestaną obawiać się wizyt u lekarza. Wielu rodziców, wybierając ośrodek zdrowia, kieruje się panującą w nim atmosferą, aby nie narażać pociech na dodatkowy stres spowodowany długim oczekiwaniem w szarej poczekalni, pozbawionej zabawek i mebli dostosowanych do dziecięcych potrzeb. Aby stworzyć odpowiednie dla najmłodszych warunki, wystarczy zainwestować w dziecięcy stolik, kilka krzeseł oraz zabawki, które odwrócą uwagę od niekomfortowej sytuacji. Dzięki temu dzieci zyskają przestrzeń do zabawy, a czas oczekiwania upłynie im w miłej atmosferze.

Jakie zabawki wybrać?

By odwrócić uwagę małych pacjentów od choroby i niepokoju, nie trzeba koniecznie inwestować w drogie zabawki znanych firm. Często, aby poprawić nastrój dzieci, wystarczą najprostsze zabawki – piłki, samochodziki czy pluszowe maskotki. Ważne, by spełniały one wymogi bezpieczeństwa i nie stwarzały zagrożenia, że dziecko je połknie lub skaleczy się nimi podczas zabawy. Szukając wyposażenia poczekalni, warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego Solomedica.pl, który posiada bogatą ofertę zabawek, przeznaczonych dla najmłodszych pacjentów, w przystępnych cenach oraz gwarantuje wysyłkę towaru w 24 godziny.

Zabawki w nagrodę

Zabawki mogą być nie tylko sposobem na zabicie czasu w poczekalni, ale również nagrodą za cierpliwość i pamiątką wizyty w gabinecie lekarskim. Dzięki nim dziecko poczuje się bezpieczniej oraz przestanie obawiać się lekarza oraz wizyt w przychodni. Pozwoli to także od najmłodszych lat wyrabiać w dzieciach dobry nawyk dbania o zdrowie.

Dla dziewczynek

Sklepy z wyposażeniem medycznym oferują dla dziewczynek ozdobne pierścionki, lalki oraz maskotki. Popularnością cieszą się także baśniowe kolorowanki oraz książki edukacyjne.

Dla chłopców

Popularne zabawki dla chłopców to samochodziki, piłki oraz figurki komiksowych bohaterów. Najmłodszym chłopcom na pewno spodobają się także kolorowe pluszaki lub gumowe piłeczki.

Zabawki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Przede wszystkim, przed zakupem zabawek należy upewnić się, że pochodzą od zaufanego producenta, są bezpieczne oraz spełniają wymogi Unii Europejskiej. W sieci istnieją listy zabawek zawierających szkodliwe dla zdrowia substancje. Wybierając zabawki do poczekalni czy gabinetu, nie trzeba inwestować w drogie maskotki czy lalki od znanych producentów, ponieważ łatwo mogą one ulec zniszczeniu. Dzieci z pewnością docenią nawet najprostsze zabawki. Niektóre firmy oferują zabawki edukacyjne, które pomogą małym pacjentom zapoznać się z pracą lekarza. Popularne jest też kupowanie drobnych upominków (np. kolorowych długopisów lub latarek), które mogą być nagrodą za dobre zachowanie w gabinecie lekarza.

Zabawki dla dzieci: ceny

Zabawki do gabinetów lekarskich można kupić w bardzo przystępnych cenach, szczególnie w sklepach internetowych, które często przy większych zamówieniach gwarantują przesyłkę gratis. Zwykle koszt jednej zabawki nie przekracza 10 zł. Przed zakupem zabawek, warto upewnić się, że są bezpieczne dla kilkulatków. Nie mogą być zbyt małe(nieostrożne dzieci, mogą je połknąć), nie powinny też zawierać ostrych elementów, aby nie powodować skaleczeń.