Sztuka samoakceptacji nie jest prosta i z pewnością wiele osób jeszcze jej nie osiągnęło. Poważnym problemem na drodze do akceptacji samego siebie są kompleksy – drobne defekty, które mają wpływ na obniżenie samooceny i zadowolenia z siebie. Istnieje kilka sposobów na skuteczną walkę z kompleksami i na to, jak polubić siebie. Zobacz jak dzięki zabiegom na skórę i innym sposobom podnieść samoocenę.

Jak się widzisz, tak cię widzą

Wbrew pozorom to, jak postrzegamy siebie samych, ma ogromny wpływ na to, jak widzą nas inni ludzie, a ocena innych osób koniec końców również wpływa na sposób postrzegania siebie i akceptację. Jest to błędne koło, które warto w porę zatrzymać, zanim rozpędzi się do niebezpiecznej prędkości. Ważne jest zatem to, aby poznać swoją wartość i być jej pewnym wobec osób trzecich, wówczas ich opinia nie zachwieje samooceną, a dodatkowo, wyrobiona pewność własnej wartości wzbudzi więcej sympatii i szacunku u innych ludzi.

Akceptacja i zmiany tego, co da się zmienić

Są rzeczy, na które nie mamy wpływu oraz takie, które bardzo trudno byłoby zmienić. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas ich akceptacja. Wciąż jednak, wśród kompleksów, które zatruwają życie, znajduje się wiele defektów i wad, które przy odrobinie wysiłku, można z powodzeniem usunąć, zmniejszyć, zniwelować. Należą do nich m.in. defekty estetyczne, których można się pozbyć np. poprzez zabiegi na skórę.

Modelowanie sylwetki – nowa figura w kilka miesięcy

Jednym z najczęstszych kompleksów jest nadmiar tkanki tłuszczowej, nadprogramowe kilogramy oraz brak wymarzonej figury. Z pewnością jest to problem, któremu można zaradzić. Jednym ze sposobów na to, jak polubić siebie i pozbyć się myśli o nieodpowiedniej figurze, jest oczywiście zmiana stylu życia na zdrowszy i bardziej aktywny. Wyeliminowanie z diety cukrów, nadmiernej ilości soli i pustych kalorii, a także wdrożenie ćwiczeń i regularnych treningów z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty. Warto jednak wzmocnić ten proces i zastosować odpowiednie zabiegi. Z zabiegów na modelowanie sylwetki warszawscy eksperci z Kliniki Beauty Address polecają zabieg Endermologii LPG.

Mała rzecz, duży efekt, czyli diabeł tkwi w szczegółach

Modelowanie sylwetki, zrzucanie zbędnych kilogramów i rzeźbienie mięśni to dość wyraźne i znaczące zmiany, jednak nie tylko one się liczą. Czasem zwrócenie uwagi na drobne szczegóły okazuje się znacznie bardziej efektowne. Wśród takich drobiazgów znajduje się zmiana fryzury, wzmocnienie i odżywienie włosów, manicure czy opalenizna. Takie, wydawałoby się, niewielkie zmiany mogą być odpowiedzią na to, jak polubić siebie.

Za piękny uśmiech warto się polubić

Kolejnym ze sposobów na to, jak polubić siebie jest troska o piękny i zdrowy uśmiech. Defekty związane z zębami czy ustami mogą okazać się bardzo istotną przeszkodą do samoakceptacji i walki z kompleksami. Z uśmiechem każdemu jest bardziej do twarzy, a udowodniono naukowo, że podczas uśmiechania się, mózg wytwarza endorfiny – hormony szczęścia. Kiedy uśmiech jest kompleksem, warto temu zaradzić, chociażby korekcją i prostowaniem zgryzu, wybielaniem czy zastosowaniem licówek. Jeśli problemem są wąskie i małe usta, warto pomyśleć nad takimi zabiegami jak np. wypełnienie kwasem hialuronowym.

Gładka skóra dla młodego wyglądu i większej pewności siebie

W walce z kompleksami warto również zatroszczyć się o wygląd skóry. Domowa pielęgnacja, przyjmowanie witamin i mikroelementów oraz nawadnianie organizmu to podstawa. Warto także popracować nad zmarszczkami, rozstępami i cellulitem, które tak często są powodem obniżonej samooceny. Aby utrzymać cerę w lepszej kondycji, warto zdecydować się na specjalne zabiegi na skórę, które nie tylko cofną objawy upływu czasu, ale także pomogą zredukować rozstępy i wzmocnią elastyczność i naturalne napięcie skóry. Wśród zabiegów na skórę eksperci Beauty Address z Warszawy polecają zabiegi laserem Alma Harmony, które pomogą  m.in. uporać się ze zmarszczkami i wyraźnie odmłodzić twarz. Młodsza i jędrna skóra twarzy zdecydowanie może wpłynąć na poprawę samopoczucia i wzmocnienie pewności siebie. Dodatkowo, jeśli Twoim kompleksem są defekty takie jak blizny, zabieg Alma Harmony iPixel również pomoże rozwiązać ten problem.

Pozbądź się kompleksów już teraz, skorzystaj z zabiegów na skórę, zadbaj o swoją figurę – zabiegi medycyny estetycznej pomogą Ci zwalczyć kompleksy w prosty sposób. Nie trać czasu na zamartwianie się wadami, które możesz łatwo zmienić.